Bokserzy z policjantami

imageWspieranie imprez sportowych organizowanych przez Szkołę Policji a także spotkania policyjnych wykładowców z młodymi pięściarzami - to niektóre z punków porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Słupskim Klubem Bokserskim "Czarni" i Szkołą Policji. Pod dokumentem podpisali się: Komendant Szkoły i Prezes Klubu.

Zawarte porozumienie przewiduje między innymi współpracę z Klubem przy organizacji szkolnych imprez takich jak na przykład Międzynarodowe Mistrzostwa w Półmaratonie czy Turniej Par Patrolowych. Możliwa będzie także wymiana doświadczeń pomiędzy kadrą trenerską Klubu i wykładowcami Szkoły, którzy uczą młodych policjantów na kursach podstawowych elementów sztuk walki, w tym boksu.
Wykładowcy Szkoły będą natmiast spotykać się z młodymi sportowcami w trakcie różnego rodzaju pogadanek. Jak powiedział podczas podpisania umowy prezes Klubu Kazimierz Adach, chodzi nie tylko o wynik sportowy, ale przede wszystkim o wychowanie młodzieży i pokazanie, jakie zagrażają im niebezpieczeństwa, związane na przykład z narkotykami.

Kazimierz Adach
prezes Słupskiego Klubu Bokserskiego "Czarni"
  (pobierz)

Podpisanie pozorumienia o współpracy jest niejako kontynuacją bokserskich tradycji Szkoły sprzed ponad pół wieku. W latach 50-tych XX wieku w ówczesnej Szkole Milicji funkcjonował Klub Bokserski, który odnosił sukcesy w skali międzynarodowej, zaś na głównym placu apelowym rozgrywano wiele emocjonujących pojedynków. Stąd też wziął swój początek klub "Czarni" Słupsk, który w latach 80-tych znajdował się w czołówce polskiej ekstraklasy bokserskiej. Wtedy w klubie tym trenował dzisiejszy prezes SKB Kazimierz Adach, który na olimpiadzie w Moskwie zdobył brązowy medal; wspólnie z nim trenował także inny słupski olimpijczyk Jan Dydak oraz Dariusz "Tiger" Michalczewski.

(3.1.2011)