Aktualności

Biegacze ze Szkoły Policji w Dębnie i Poznaniu

imageDobrą formę prezentują policyjni biegacze ze Szkoły Policji, którzy uczestniczyli podczas minionego weekendu w dwóch ogólnopolskich imprezach biegowych. Reprezentantów naszej placówki można było zobaczyć podczas wczorajszych (niedziela) biegów w Dębnie i Poznaniu.

Pierwsza z imprez z udziałem naszych reprezentantów to XII Mistrzostwa Polski Policjantów rozgrywane podczas maratonu w Dębnie. Szkołę Policji reprezentował tam asp. Tomasz Matusiak. W klasyfikacji policjantów zajął on 5. miejsce, a klasyfikacji generalnej - 55. Łącznie na trasie biegu stanęło ponad 2.500 biegaczy z Polski i z zagranicy. Nad mistrzostwami honorowy patronat objął Komendant Główny Policji, a organizatorem była zachodniopomorska Komenda Wojewódzka.
Po udanym starcie w Mistrzostwach Policji w Maratonie, w którym wystartowała rekordowa (124) liczba policjantów asp. Tomasz Matusiak przygotowuje się teraz do Mistrzostw Polski w Biegu Dwunastogodzinnym, które zostaną rozegrane pod koniec miesiąca w Rudzie Śląskiej.

Trzyosobowa drużyna reprezentująca Szkołę Policji w Słupsku wystartowała podczas minionego weekendu w Poznaniu, gdzie rozgrywana była 7 edycja Półmaratonu Poznańskiego. W barwach naszej placówki wystartował asp. Krzysztof Piasecki z Zakładu Służby Kryminalnej oraz dwa policyjni emeryci, którzy pełnili służbę w Szkole Policji: Dariusz Guzowski i Mieczysław Wiśniewski.
Łącznie w imprezie wystartowało około 8.000 biegaczy. Najmłodszy z naszej drużyny Krzysztof Piasecki ustanowił swój życiowy rekord z czasem 1 godz. 33 min. 58 sek. Dariusz Guzowski natomiast zajął 2. miejsce wśród policjantów startujących w imprezie; Mieczysław Wiśniewski w kategorii M-60 zajął również 2. miejsce.
Wśród planów biegaczy na najbliższe tygodnie znajduje się teraz start w biegu na 10 kilometrów, który pod koniec kwietnia zostanie rozegrany na ulicach Szczecinka.