Biały Bór w Szkole Policji

image W uroczystości ślubowania nowych uczniów klas policyjnych i wojskowych Zespołu Szkół w Białym Borze uczestniczył komendant Szkoły Policji w Słupsku. W tamtejszym Zespole Szkół, w klasie o profilu policyjnym, realizowany jest autorski projekt wykładowców słupskiej Szkoły Policji.

Wizyta uczniów klas pierwszych rozpoczęła się od zwiedzenia Klubu Słuchacza i Sali Tradycji Szkoły Policji w Słupsku, gdzie mogli zapoznać się z historią szkoły jak i historią Policji Granatowej. Następnie nasi goście obejrzeli eksponaty kryminalistycznego wyposażenia techników kryminalistyki będącego na ich stanie, które obecnie przechowywane są w Zakładzie Służby Kryminalnej. Uczniom został też zaprezentowany film prewencyjny o zagrożeniach środkami odurzającymi. Końcowa część zwiedzania Szkoły Policji uwieńczona została pokazem broni palnej będącej na wyposażeniu Policji.

Więcej na temat współpracy szkół.

(24.11.2011)