Nowy kapelan Szkoły Policji w Słupsku

image Zmiana na stanowisku kapelana Szkoły Policji. Od pierwszego listopada posługę duszpasterską w Szkole Policji pełni ks. Lucjan Huszczonek. Obecny kapelan zastąpił na tym stanowisku ks. Bolesława Leszczyńskiego.

Ks.Lucjan Huszczonek na co dzień jest proboszczem parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe. Do posługi kapelana został powołany dekretem Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego z dniem 1 listopada. Ks. Huszczonek zastąpił ks. Bolesława Leszczyńskiego, który rozpoczął posługę kapłańską w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego i objął parafię wojskową w Wejherowie.

Na terenie Szkoły Policji Słupsku, w Klubie Słuchacza znajduje się również Oratorium św. Michała Archanioła. Oratorium jest dostępne dla słuchaczy wszystkich wyznań. W każdy czwartek, o godzinie 19, na słuchaczy oczekiwać będzie nowy kapelan Szkoły.

(15.11.2012)