Policjanci z marynarzami

image Kilkudziesięciu marynarzy z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce szkoliło się pod okiem wykładowców słupskiej Szkoły Policji. Szkolenie obejmowało elementy samoobrony oraz strzelania.

Wykładowcy Zakładu Strzeleckiego i Zakładu Interwencji Policyjnych podinsp. Artur Nawrot i podkom. Wojciech Daszkiewicz, przekazywali swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie kadrze Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Pod ich kierunkiem, kilkudziesięciu zawodowych marynarzy zostało przeszkolonych z zakresu posługiwania się bronią gładkolufową MOSSBERG i pałką wielofunkcyjną typu TONFA. W czasie kilkudziesięciu godzin zajęć usteccy marynarze otrzymali niezbędny wiedzę dotyczącą przeznaczenia, budowy i zasad posługiwania się strzelbą gładkolufową MOSSBERG. Zajęcia teoretyczne zakończyły się treningiem strzeleckim na strzelnicy garnizonowej.

W tym samym czasie inna grupa poznawała zasady posługiwania się i użycia pałki TONFA. Na hali sportowej ćwiczyli techniki podstawowe, metody obrony i chwyty transportowe oraz obezwładnianie napastnika. Szkolenie miało wymiar doskonalący umiejętności żołnierzy w ramach służby pełnionej w wojskowych organach porządkowych i reagowania w sytuacjach kryzysowych. Jest to kolejny przykład współpracy szkoleniowej służb mundurowych garnizonu słupskiego.

(9.10.2010)