Kolejny udany występ reprezentanta Szkoły Policji

imageWyjątkowo aktywnie i sportowo spędzał długi weekend policjant Szkoły Policji w Słupsku Paweł Piotraschke. Tym razem wziął udział w XIX Międzynarodowym Maratonie „Solidarność”, który odbył się 15 sierpnia 2013 r. na trasie Gdynia – Sopot – Gdańsk. Bieg ukończył z czasem 2 godz. 29 min. 25 s., uzyskując wysoką, siódmą lokatę. To kolejny duży sukces sportowca. Imprezę ukończyło ogółem 739 uczestników, a trasa liczyła 42 km 195 m. Organizatorem maratonu było Stowarzyszenie Maratonu „Solidarność”, którego celem jest krzewienie kultury fizycznej, w tym popularyzacja biegów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także aktywności sportowej wśród niepełnosprawnych.

W ostatnim czasie funkcjonariusz wziął udział również w takich imprezach biegowych, jak: Maraton Ekologiczny im. Andrzeja Hopfera, Bieg św. Jakuba, Bieg im. Elżbiety Garduły oraz Bieg po Plaży, w których wywalczył wysokie miejsca.

Młodszy asp. Paweł Piotraschke aktualnie otrzymał powołanie do kadry narodowej polskiej policji na mistrzostwa świata w biegach przełajowych, które odbędą się w grudniu br. w Katarze.

(21.08.2013)