Policyjni wykładowcy wystartowali w HARPAGANIE

image W wiosennej edycji ekstremalnego rajdu na orientację wystartowali wykładowcy Szkoły Policji. Impreza rozgrywana była tym razem w okolicach Starogardu Gdańskiego, a start i meta zlokalizowane były w miejscowości Kaliska.

„Harpagan” jest rajdem na orientację. Oznacza to, że każdy startujący dostaje do ręki mapę z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi. Nie jest to impreza wyłącznie wytrzymałościowa, w której należy przebiec po trasie wyznaczonej taśmami - tu drogę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi każdy zawodnik ustala sobie sam.
Trasa najkrótsza z założenia jest prawie zawsze najtrudniejsza. Zadaniem uczestnika jest odnaleźć w regulaminowym czasie punkty kontrolne zlokalizowane w terenie. Każdy z uczestników na trasę bierze ze sobą to co niezbędne na pokonanie dystansu, czyli napoje, jedzenie. Rajd odbywa się w kilku kategoriach: pieszej, rowerowej oraz mieszanej.

Do wiosennej edycji zawodów przystąpiło łącznie 1347 osób. Morderczy dystans, własne słabości oraz granice swojej wytrzymałości udało się pokonać zaledwie 168 śmiałkom, którzy zdobyli zasłużony tytuł HARPAGANA. Wśród nich znalazł się wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych podkom. Daniel Krenc, który trasę pieszą 100 km pokonał w czasie 23 godz. 31 min.
W zawodach wystartował również kom. Tomasz Lewandowski oraz dwaj emerytowani wykładowcy Szkoły Policji Jarosław Rekwirowicz oraz Jarosław Tuliszka.

(22.4.2015)