'Świąteczna Paczka' policyjnych krwiodawców

image Świąteczna pomoc z produktami żywnościowymi i słodyczami trafiła w miniony piątek (18.12) do potrzebujących rodzin ze Słupska i gminy Słupsk. Akcja prowadzona jest od ponad czterech lat, a jej organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Szkole Policji w Słupsku.

Rodziny, do których powinna trafić pomoc wskazali nam dzielnicowi z I-go Komisariatu Policji przy ul. Reymonta w Słupsku, z którymi współpracujemy od początku akcji. Tym razem akcją objęto 17 rodzin liczących łącznie 63 osoby. Pomoc skierowana jest w pierwszej kolejności do rodzin wielodzietnych oraz osób o bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Organizatorzy akcji, poprzez organizację zbiórki żywności, zaprosili do udziału funkcjonariuszy i pracowników oraz słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. Inicjatywa samodzielnej zbiórki produktów żywnościowych spotkała się z ogromnym odzewem, nie tylko członków Klubu, ale również osób niezrzeszonych, wykładowców i pracowników naszej szkoły. Osoby zaangażowane w akcję podkreślały wagę czerpania przyjemności w pomaganiu potrzebującym, szczególnie w okresie przedświątecznym.

Każda paczka była przygotowywana indywidualnie dla każdej rodziny uwzględniając liczbę osób w rodzinie. Organizatorzy akcji zwrócili również uwagę na estetykę opakowania i podkreślenie dekoracyjnej symboliki zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Prócz żywności potrzebnej do przygotowania świątecznych posiłków oraz słodyczy wytypowane rodziny otrzymały paczki z zabawkami i odzieżą. Odzież i zabawki organizatorzy akcji „Świątecznej paczki” otrzymali od dzielnicowych ze zbiórki przeprowadzonej wśród funkcjonariuszy I Komisariatu Policji w Słupsku.

Słuchacze kompanii VIII, którzy rozwozili paczki jednoznacznie podkreślali, że prezenty sprawiły ogromną radość obdarowanym. Szczególnie dzieci nie ukrywały pozytywnych emocji, dziękowały uśmiechem, wyrecytowanym wierszykiem. Emocje wzruszenia udzielały się też samym słuchaczom, którzy otrzymali od dzieci jednej z rodzin upominek w postaci własnoręcznie wykonanej świątecznej bombki choinkowej.
Na szczególne podziękowania za bezinteresowną pomoc i dar serca zasługują osoby niezrzeszone w klubie, które znacząco wsparły tę edycję akcji oraz słuchacze Kompanii VII i VIII za przeprowadzenie zbiórki słodyczy, pakowanie paczek oraz ich rozwiezienie wspólnie z dzielnicowymi.

(17.12.2014)