O bezpieczeństwie ruchu drogowego

image Kolejna pozycja książkowa została opublikowana na półce naszej e-biblioteki. Tym razem książka wydana została również w wersji papierowej – to efekt zrealizowanego projektu Unii Europejskiej „Leonardo da Vinci”, w którym uczestniczyli wykładowcy słupskiej Szkoły Policji.

Pozycja powstała na podstawie materiału zebranego w trakcie realizacji projektu Leonardo da Vinci „Bezpieczeństwo na drogach – wymiana doświadczeń źródłem wiedzy i dobrych pomysłów” przygotowanego przez Szkołę Policji w Słupsku. Opisane spostrzeżenia, dokumentacja fotograficzna oraz wnioski przedstawione w formie konkretnych propozycji zmian w Polsce są wynikiem poczynionych obserwacji oraz uzyskanych informacji od kolegów z estońskiej, litewskiej i niemieckiej policji, którzy spotkali się z uczestnikami projektu pod koniec 2012 i na początku 2013 roku.

Zebrany materiał może poszerzyć wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ciekawe rozwiązania infrastruktury drogowej, sprzęt wykorzystywany przez policje w odwiedzonych krajach, a także odmienne uregulowania prawne były inspiracją do wydania publikacji. Przedstawione spostrzeżenia oraz doświadczenia wyniesione z realizacji projektu mogą stać się inspiracją do zmian mogących poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w konsekwencji zmniejszyć najwyższą w Europie liczbę śmiertelnych ofiar wypadków drogowych przypadającą na 1 mln mieszkańców Polski.
Aby przejśćna stronę e-biblioteki i pobrać książkę kliknij na ten LINK.

Informacje o oprogramie

(3.7.2013)