Egzaminy z technik interwencji zakończone

imageKolejna gupa policjantów z jednostek terenowych będzie samodzielnie prowadzić zajęcia oraz egzaminować swoich kolegów w komendach i komisariatach z zakresu sprawności fizycznej, taktyki i technik interwencji oraz umiejętności posługiwania się pałką służbową. Dziś zdali ostatni egzamin na kursie.

W szkoleniu uczestniczyło 14 policjantów, którzy w swoich jednostkach macierzystych prowadzić będą doskonalenie zawodowe z taktyki i technik interwencji. Przed rozpoczęciem zajęć wszyscy kandydaci przeszli dodatkowy egzamin wstępny, w trakcie którego musieli między innymi wykazać się umiejętnością stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego oraz umiejętnościami technicznymi służącymi do realizacji interwencji policyjnych

imageKurs trwał cztery tygodnie; dzisiaj przed południem, na zakończenie zajęć, wszyscy przystąpili do egzaminu składającego się z dwóch zadań praktycznych oraz samodzielnego przeprowadzenia zajęć z wybranego tematu. Wszystkich 14 uczestników zdało egzamin i otrzymało świadectwa ukończenia kursu specjalistycznego - tym samym nabyli oni uprawnienia do samodzielnego prowadzenia zajęć w jednostce organizacyjnej Policji oraz egzaminowania policjantów w zakresie taktyki i technik interwencji, a także umiejętności posługiwania się pałką służbową. Kurs ukończył także jeden z wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych słupskiej Szkoły Policji asp. Przemysław Kuciński.

Opiekunami kursu byli wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych: podkom. Tomasz Lewandowski i asp. Dominik Władysiak.

(10.9.2012)