Narada „konwojówki” w Katowicach

image W naradzie szkoleniowej naczelników wydziałów konwojowych z Komend Wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji oraz kierowników Policyjnych Izb Dziecka uczestniczyli wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. W spotkaniu uczestniczył zastępca dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP insp. Ryszard Garbarz.

Spotkanie zorganizowane w katowickiej Szkole Policji odbywało się pod hasłem „Funkcjonowanie oraz ocena realizacji zadań związanych z funkcjonowaniem policyjnych izb dziecka”. Obrady dotyczyły między innymi analizowania danych statystycznych, realizacji zadań związanych z konwojowaniem i doprowadzeniem osób, funkcjonowaniem Policyjnych Izb Dziecka oraz Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych w okresie I–III kwartał 2014 roku.
Rozmawiano też o wybranych zagadnieniach dotyczących wydarzeń nadzwyczajnych zaistniałych podczas pełnienia służby w PdOZ i w PID oraz w konwojach i doprowadzeniach osób, interpretacji przepisów prawnych w przedmiotowym zakresie, najistotniejszych problemów w funkcjonowaniu PdDZ i PID w świetle uwag i rekomendacji kierowanych przez przedstawicieli Krajowego Mechanizmu Prewencji oraz funkcjonowaniu PID w strukturach wydziałów Komend Wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji.

W naradzie uczestniczyło dwóch przedstawicieli Szkoły Policji Słupsku; podinsp. Grzegorz Awsiukiewicz i podinsp. Maciej Maciejewski, którzy w znacznym stopniu wzbogacili swój warsztat dydaktyczny w zakresie pełnienia służby konwojowej oraz służby w PID, a także wielokrotnie pomagali uczestnikom narady interpretować przepisy w zakresie funkcjonowania PdOZ i PID.
Bardzo istotnym aspektem narady była również możliwość bezpośredniej wymiany doświadczeń oraz, co przyjęto już jako zasadę, omówienie poziomu realizacji wniosków stawianych podczas wcześniejszych spotkań.

(12.11.2014)