Dla dzieci i seniorów

image Szkoła Policji już kolejny raz wzięła udział w słupskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od prawie 10 lat w Słupsku wolontariusze kwestują razem z młodymi policjantami - to pomysł, który zrodził się w naszej Szkole i jest teraz realizowany w wielu ośrodkach.

O udział w lokalnym, XXIII Finale, słuchaczy-wolontariuszy oraz przedstawicieli kadry Szkoły zwróciła się dyrektor Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku Anna Maćkowiak, która jest jednocześnie szefową Słupskiego Sztabu WOŚP.
W dniu finału przedstawiciele kadry Szkoły są wolontariuszami w punkcie liczenia pieniędzy, czuwają nad bezpieczeństwem i jednocześnie pomagają bankowcom. Chętni słuchacze mają natomiast możliwość kwestowania na ulicach Słupska wspólnie z wolontariuszami.
Każdego roku chęć udziału w kweście zgłasza taka liczba słuchaczy, że trafiają oni do każdej grupy zbierającej pieniądze. Podczas tegorocznej edycji było ich około 160. Taka liczba pozwoliła na obecność przynajmniej jednego młodego policjanta w każdej grupie kwestarzy.

Ciekawostką jest również fakt, że to właśnie w słupskiej Szkole Policji, pod koniec 2005 roku powstał pomysł stworzenia możliwości wspólnego kwestowania słuchaczy i wolontariuszy. Słupska kwesta jest od lat najbezpieczniejszą kwestą w Polsce, ponieważ w każdej grupie kwestarzy jest przynajmniej jeden słuchacz. Pomysł ten jest teraz realizowany w wielu lokalnych sztabach WOŚP.

(14.1.2015)