Walka pod koszem

image Drużyna Szkoły Policji w Słupsku uczestniczy w meczach koszykówki rozgrywanych w ramach Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego. Mecze odbywają. się przez dwa dni w hali sportowej przy ulicy Zamiejskiej. Wtorek jest pierwszym dniem rozgrywek, dokończenie - w czwartek

O tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do maja mundurowi startują w różnych konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 21 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Służby Więziennej oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 21 lat temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

Gospodarzem trwającej aktualnie XXI. edycji rozgrywek jest Komenda Miejska Policji w Słupsku. Zakończenie wszystkich zmagań i ogłoszenie zwycięzców Spartakiady zaplanowano na początek czerwca przyszłego roku. W ten czwartek natomiast rozstrzygną się wyniki zmagań w koszykówce. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów; pierwszy mecz z 7 Brygadą Obrony Wybrzeża został wygrany 22 : 8.

(22.11.2011)