Kolejne prace remontowe dobiegły końca

image W kilku punktach Szkoły zakończył się kolejny etap prac remontowo-budowlanych. Ekipy drogowców zakończyły roboty między innymi przy poszerzaniu parkingów oraz remoncie ciągów komunikacyjnych. Na nowo zbudowano także fragment ogrodzenia Szkoły.

Ekipy prowadzące prace poszerzyły między innymi parking przy ulicy Głowackiego, obok Klubu Słuchacza. Nowy wygląd zyskał także ciąg komunikacyjny łączący ulicę Policjantów z ulicą Głowackiego, obok budynku koszarowego "B". Oprócz samej nawierzchni wykonano tam nowe schodki oraz zbudowano nowe murki oporowe. Nowy wygląd zyskał także kompleks garaży w południowo-wschodniej części Szkoły. Kompleks uzyskał nową elewację, było to niezbędne, gdyż przylegający do garaży, budynek starej pralni oraz warsztatów został wyburzony. W miejscu tego budynku powstał teraz plac wyłożony kostką polbrukową.
Od nowa wybudowano także fragment muru od strony ulicy Kilińskiego oraz kolejny fragment od strony Szkoły Podstawowej. Prace z tym związane należało wykonać niezwłocznie, gdyż stara konstrukcja, ze względu na swój stan techniczny, groziła zawaleniem.

Największą inweestycją, która prowadzona jest aktualnie na terenie Szkoły Policji jest remont budynku koszarowego "B". W trakcie prac przebudowywane są między innymi pokoje słuchaczy i wykonywane węzły sanitarne. Na zewnątrz obiektu wykonywana jest termomodernizacja oraz nowa elewacja wszystkich ścian.

(8.7.2013)