Instruktorzy ze Słupska

Jako jedyna Szkoła Policji w kraju przygotowujemy instruktorów strzelań policyjnych. Kolejna edycja tego specjalistycznego kursu zakończyła się w miniony czwartek.

Policjanci uczestniczący w kursie instruktorów wyszkolenia strzeleckiego reprezentowali Komendy Wojewódzkie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Centralne Biuro Śledcze. Aby przystąpić do szkolenia każdy uczestnik musiał zdać egzamin wstępny. Wynik pozytywny umożliwiał rozpoczęcie nauki. W ciągu czterech tygodni szkolenia w Słupsku 15 policjantów zdobyło wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego. Zajęcia takie, w ramach obowiązkowego doskonalenia zawodowego, prowadzone są we wszystkich jednostkach Policji. Program tych zajęć zatwierdza corocznie Biuro Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji.

imageimageimage

Szkoła Policji w Słupsku od kilkunastu lat jako jedyna w Polsce przygotowuje policjantów tej specjalności. Zajęcia, w odpowiednio przygotowanych obiektach, prowadzą doświadczeni wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego. Nowoczesne obiekty strzelnicze umożliwiają przeprowadzenie wszystkich strzelań programowych. Zajęcia strzeleckie prowadzili: podinsp. Piotr Salamonik koraz kom. Roman Jagielski. Zagadnienia związane z udzuelaniem pierwszej pomocy omówił st.asp. Andrzej Kaczor z Zakładu Ogólnozawodowego.
W miniony czwartek (10.11) w ostatnum dniu kursu policjanci przystąpili do egzaminu, był on przeprowadzany dwuetapowo: egzamin wiedzy i egzamin umiejętności instruktorskich. Egzamin praktyczny polega na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia strzeleckiego z określonego zagadnienia dla grupy policjantów.
Na zakończenie kursu wyłoniono także najlepszych strzelców. Primus inter pares wśród uczestników to:

1. miejsce sierż. Grzegorz Kłosowski - KMP Wrocław
                 2. miejsce asp. Adrian Wiśniewski - KGP
                 3. miejsce st.sierż. Radosław Ociepa - KMP Piotrków Trubunalski

Absolwenci, którzy w czwartek opuścili mury Szkoły Policji w Słupsku jeszcze w tym roku poprowadzą samodzielnie zajęcia dla swoich kolegów w jednostkach terenowych.

(12.11.2011)