Reprezentanci Szkoły Policji z wykładem we Wrocławiu

image Policyjni wykładowcy słupskiej Szkoły Policji wzięli udział w konferencji naukowej "Systemy ratownicze w Polsce, a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe" z cyklu "MEDEVAC". Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Celem konferencji była wymiana doświadczeń i poglądów z zakresu ratownictwa cywilnego i wojskowego, prezentacja najnowszych technologii, procedur i doświadczeń w zakresie działań ratunkowych oraz przeprowadzenie warsztatów naukowo-szkoleniowych z ratownictwa medycznego.

Tematyka konferencji obejmowała między innymi: systemy ratownicze w Polsce i na świecie, działania taktyczne w ratownictwie cywilnym i wojskowym, zabezpieczenie medyczne w wypadkach masowych, kierowanie i koordynowanie działaniami ratowniczymi, pierwsza pomoc w nagłych przypadkach, kierunki zmian wytycznych resuscytacji w przededniu publikacji w 2015 roku oraz rozpoznawanie stanów zagrożenia życia i zdrowia u osoby poszkodowanej.

W trakcie obrad słupską Szkołę Policji reprezentował nadkom. Henryk Dudziński i sierż.sztab. Michał Kurdziel, który wygłosił wykład na temat działań ratowniczych podejmowane przez funkcjonariuszy Policji w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

(22.4.2015)