Szkoła w almanachu

imageW prestiżowym opracowaniu opisującym tysiąc polskich muzeów znalazła się Szkoła Policji w Słupsku. Autorzy almanachu umieścili w nim informację o Izbie Historii Kryminalistyki.

Przewodnik zawiera opis tysiąca polskich muzeów oraz placówek i instytucji, w których funkcjonują ekspozycje prezentujące różnego rodzaju działalność, twórczość oraz przedmioty historyczne. Obok takich placówek jak Muzeum Narodowe czy Wawel znalazła się także Izba Historii Kryminalistyki, która powstała w słupskiej Szkole Policji trzy lat temu - w listopadzie 2008 roku.
Almanach polskich muzeów zawiera opis każdego obiektu z wyszczególnieniem najciekawszych zbiorów. Opisowi towarzyszy także kilka zdjęć. Całość została podzielona alfabetycznie według nazw miejscowości, w których znajdują się poszczególne obiekty.

Wstęp do Izby Historii Kryminalistyki jest możliwy tylko w zorganizowanych grupach, po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu. W tej sprawie należy kontaktować się z Zakładem Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Słupsku pod numerem telefonu 598 417 260 lub w sieci MSW - 74 37 260.

Więcej informacji i film prezentujący Izbę Historii Kryminalistyki można znaleźć tutaj.

(21.11.2011)