Dzień Otwartej Szkoły - zapowiedź

Od 2013 roku Szkoła Policji Słupsku prowadzić będzie cykliczną akcję pod hasłem "Dzień Otwartej Szkoły". Kilka razy w roku nasza placówka otwierać będzie szeroko swoje bramy dla osób, które interesują się Policją, kształceniem młodych policyjnych kadr, a także samą częścią miasta, którą zajmuje najstarsza w Polsce policyjna Szkoła.

"Dzień Otwartej Szkoły" za każdym razem odbywać się będą pod innym hasłem. W przyszłym roku przewidujemy cztery tego rodzaju imprezy, w następujących terminach.

• 31 marca – "Przywitaj wiosnę z Policją"
  • 1 czerwca – "Policyjny Dzień Dziecka"
  • 24 lipca – "Świętuj razem z nami", obchody Święta Policji
  • 20 września – "Sprawni jak policjanci" zakończenie Turnieju Par Patrolowych.

W trakcie "Dnia Otwartej Szkoły" do zwiedzania udostępniona będzie większość obiektów dydaktycznych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z warunkami, w jakich policjanci uczą się na co dzień. Można będzie również obejrzeć zbiory w Izbie Kryminalistycznej, które pochodzą z ubiegłego wieku, a w Izbie Tradycji i Historii Szkoły prześledzić losy policyjnej formacji od czasu jej powołania w 1919 roku.

W auli Szkoły (dawne kino „Gwardia”) trwać będą projekcje filmów tematycznie związanych z Policją.

Szczegóły związane z "Dniem Otwartej Szkoły" można uzyskać w sekretariacie Wydziału Organizacji i Dowodzenia pod numerami telefonu 598-417-441, 598-417-452 lub u opiekuna Klubu Słuchacza pani Agnieszki Fryza pod numerem 598-417-339.

Przed rozpoczęciem każdego Dnia Otwartego informacje o szczegółowym programie znajdziecie Państwo w zakładce "Dzień Otwartej Szkoły". Zapraszamy.

(21.11.2012)