Przesłuchania jak w FBI - kurs specjalistyczny

image Pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań trwa w słupskiej Szkole Policji. Program kursu był przygotowywany przy współpracy agentów Federalnego Biura Śledczego.

W zajęciach uczestniczy 15 policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę w pionie kryminalnym Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku, Łodzi i Szczecinie. W trakcie szkolenia policjanci poznają nowe taktyki i techniki prowadzenia rozmów i przesłuchań, jakie stosowane są m.in. przez FBI. Szczególny nacisk kładziony jest na przesłuchanie świadka i przesłuchanie podejrzanego.
Zajęcia na kursie prowadzone są w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach. Wszystkie symulacje przesłuchań odbywają się w pokoju z lustrem fenickim. Dodatkowo w pokoju są zainstalowane mikrofony i kamera, które pozwalają pozostałym uczestnikom śledzić tok przesłuchania w sąsiednim pomieszczeniu.
Przy realizacji programu udział biorą wykładowcy, którzy przeszli szkolenie z wynikiem pozytywnym i otrzymali certyfikat uprawniający do prowadzenia tego rodzaju szkoleń. Idea tego kursu oparta jest na szkoleniach prowadzonych dla Agentów FBI w siedzibie Federalnego Biura Śledczego w Quantico. Program szkolenia został opracowany w ramach licencji udzielonej polskiej Policji przez Akademię FBI.

(17.4.2012)