Dzielnicowy w roli wykładowcy

image Obchód dzielnicy, udzielanie pomocy komornikowi przy czynnościach egzekucyjnych, rozwiązywanie konfliktów rodzinnych ofiar przemocy domowej, spotkania z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych i średnich to tylko przykładowe zajęcia, którymi zajmuje się na co dzień dzielnicowy. O pracy policjanta na tym stanowisku opowiadał sierż. Andrzej Hurko - kierownik Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji nr 1 przy ulicy Reymonta w Słupsku.

W ramach wolnego czasu słuchacze kursu podstawowego słupskiej Szkoły Policji wzięli udział w spotkaniu z policjantem nadzorującym pracę dzielnicowych, którzy swoje rewiry mają na terenie Słupska i Dębnicy Kaszubskiej. Spotkanie miało na celu przybliżenie młodym funkcjonariuszom praktycznych aspektów pracy dzielnicowego.
W trakcie wykładu słuchaczom nasuwało się wiele pytań związanych z udzielaniem pomocy, jak i samym charakterem pracy dzielnicowego. Zaproszony gość nie tylko bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie zadawane pytania, ale także zachęcał do dyskusji, dzielił się swoim niezwykle bogatym doświadczeniem zawodowym.

Sierż. Hurko z pasją opowiadał, jak bardzo interesująca jest praca dzielnicowego, ponieważ policjant ma jednocześnie możliwość współpracy ze szkołami i przedszkolami, szansę poznania problemów osób, które zamieszkują rejon będący pod jego opieką, a także przeżycie wiele zaskakujących nieprzewidzianych sytuacji, pracując zarówno w mundurze, jak również w stroju cywilnym.
Zajęcia zostały zorganizowane przez starszego wykładowcę Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Andrzeja Osińskiego.

(1.4.2014)