Pościg po służbie

image List gratulacyjny za wzorową postawę i poświęcenie otrzymał dziś z rąk Komendanta Szkoły sierż.sztab. Michał Kurdziel. Pod koniec sierpnia wyróżniony policjant zatrzymał po służbie poszukiwaną osobę, którą uciekała przed patrolem Policji.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia w rejonie ulicy Westerplatte. Sierż.sztab. Michał Kurdziel, będąc na spacerze, zauważył szybko biegnącego mężczyznę, który nie zwarzając na zarośla i ogrodzenia posesji, próbował zgubić ścigających go policjantów. Ponieważ mężczyzna był w bliskiej odległości od naszego wykładowcy, ten natychmiast ruszył za nim w pościg. Po pokonaniu kilku ogrodzeń posesji Michał Kurdziel zatrzymał uciekiniera, który w dalszym ciągu próbował wyswobodzić się i uciekać. Utrzymanie mężczyzny, ze wględu na silną agresję, było bardzo trudne.

Wykładowca po krótkiej szarpaninie zastosował odpowiednie dźwignie i skutecznie unieruchomił mężczyznę. W trakcie tych działań okazał obserwującym zdarzenie gapiom legitymację służbową i poprosił o poinformowanie telefoniczne oficera dyżurengo Komendy Miejskiej, że uciekający mężczyzna został zatrzymany. Po chwili na miejsce przyjechał patrol, który pełnił słuzbę w rejonie pościgu i przejął zatrzymanego mężczyznę.

Komendant Szkoły Policji w Słupski insp. Jacek Gil za godną naśladowania postawę zawodową i właściwą reakcję na łamanie prawa wręczył naszemu wykładowcy list gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną.

(11.9.2014)