Turniej kryminalistyczny zakończony - wyniki

imageDruga edycja Turnieju wiedzy prawno-kryminalistycznej przeszła do historii. W czwrtek po południu zakończył się się II etap zawodów obejmujący część praktyczną. Uczestnicy zmagań mieli za zadanie dokonać prawidłowej kwalifikacji prawnej w oparciu o 8 założeń oraz analizy i wskazania błędów w dokumencie – notatce urzędowej z zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

W przypadku pierwszego zadania najwięcej punktów zdobył post. Marcin Dąbkowski, natomiast z zdania drugiego najwięcej punktów uzyskał post. Marcin Dudek. Po podliczeniu wszystkich punktów z trzech zadań (testu wiedzy i dwóch zadań praktycznych) klasyfikacja generalna kształtuje się następująco:

1. miejsce - post. Marcin Dudek, Kompania VII, pluton 1.
                      2. miejsce - post. Marcin Dąbkowski, Kompania VII, pluton 4.
                      2. miejsce - post. Łukasz Poborski, Kompania VII, pluton 3.

Zwycięzcy turnieju, w dniu zakończenia szkolenia, z rąk Komendanta Szkoły otrzymają okolicznościowe dyplomy oraz upominki.

Relacja z pierwszej części turnieju

imageTrwa II edycja „Turnieju prawno-kryminalistycznego”, którego organizatorami są wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej. Wczoraj po południu uczestnicy zmagali się z testem wiedzy, dziś przed nimi część praktyczna. Turniej odbywa się w ramach zajęć koła prawno-kryminalistycznego.

Celem turnieju jest sprawdzenie wiedzy prawno-kryminalistycznej słuchaczy kursu zawodowego podstawowego, a także propagowanie doskonalenia zawodowego wśród policjantów z zakresu wiedzy prawno-kryminalistycznej. W trakcie rywalizacji słuchacze muszą wykazać się wiedzą między innymi z zakresu: prawa karnego materialnego i prawa wykroczeń, przepisów karnych wybranych ustaw szczególnych, oględzin rzeczy i miejsca zdarzenia, przyjęcia informacji o przestępstwie oraz przeszukania osoby, pomieszczeń i rzeczy.

W turnieju bierze udział po pięciu słuchaczy, którzy reprezentują wszystkie plutony Kompanii VII oraz VIII – łącznie 45 słuchaczy. Środowy, pierwszy etap, był testem wiedzy prawno-kryminalistycznej, składającym się z 40 pytań o różnej skali trudności. Każde pytanie posiadało cztery warianty odpowiedzi, gdzie tylko jedna była prawidłowa.
W czawrtek po południu rozegrany zostanie II etap; przystąpi do niego 10 słuchaczy, którzy uzyskali największą ilość punktów z wczorajszego z testu wiedzy. Rywalizacja polegać będzie na rozwiązaniu dwóch zadań praktycznych. Zadanie nr 1 to dokonanie kwalifikacji prawnej w oparciu o 8 założeń dotyczących przestępstw z Kodeksu karnego, wykroczeń z Kodeksu wykroczeń oraz przestępstw i wykroczeń z ustaw szczególnych. Zadanie praktyczne nr 2 polegać będzie natomiast na dokonaniu oceny poprawności sporządzonej dokumentacji (wskazanie błędów i uchybień).

(aktualizacja - 22.9.2012)