Kolimatory i UZI

imageCelowniki kolimatorowe, pistolety maszynowe UZI oraz ukompletowanie bojowe dla sekcji strzelb gładkolufowych to nowości, o jakie wzbogacił się w ostatnim czasie Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego.

Pistolety maszynowe UZI to legendarna już konstrukcja, która odcisnęła swoje piętno na wszystkich późniejszych modelach broni maszynowej. Przemyślana, uproszczona technologicznie konstrukcja, kompaktowe wymiary, pewnie działający zamek oraz system bezpiecznika chwytowego to cechy, które do dziś są stosowane w nowych modelach broni.
Choć egzemplarze pozyskane dla Szkoły Policji nie są „pierwszej młodości”, to w istotny sposób wzbogacą bazę szkoleniową Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego.

Nowością w szkolnictwie policyjnym jest zakup celowników kolimatorowych do strzelb gładkolufowych i pistoletów maszynowych. Celowniki kolimatorowe to urządzenie optoelektroniczne, w którym znak celowniczy wyświetla się na półprzeźroczystej płytce celownika, a to pozwala oddać celny strzał bez używania ‘klasycznych’ przyrządów celowniczych zamontowanych na broni. Poza znacznie szybszym oddaniem strzału, wyraźnie wzrasta także jego celność. Celowniki można szybko montować na każdej broni posiadającą szynę Weavera/Picattiny.
Nowe nabytki zaprezentowano oficjalnie podczas spotkania z kierownictwem Szkoły. Komendant insp. Jacenty Bąkiewicz w trakcie wizyty w obiektach Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego zapoznał się także z zakupionymi magazynkami na kolby broni gładkolufowych oraz pasami taktycznymi pozwalającymi na pełną kontrolę nad bronią.

Nowo pozyskany sprzęt wykorzystywany będzie nie tylko podczas zajęć ze słuchaczami kursu podstawowego. Szkoła Policji Słupsku, jako jedyna w kraju, prowadzi kursy Instruktorów Wyszkolenia Strzeleckiego, uczestnicy tych zajęć korzystać będą również naszych najnowszych nabytków.

(2.1.2011)