Wiadomości ratujące życie

Nie tylko policjant, ale każdy człowiek powinien znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Na naszej stronie publikujemy dziś film poświęcony tej tematyce. Materiał został zrealizowany w naszej Szkole przez dziennikarzy słupskiej telewizji Kablowej „Kanał 6”. Zawarte tam wskazówki powinien znać każdy.

Film został nakręcony podczas październikowej akcji „World restart a hart day” (więcej na ten temat). Materiał przedstawia między innymi wykorzystanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia oraz sposób udzielania pomocy małym dzieciom (zatrzymanie krążenia, zakrztuszenie). W filmie przedstawiono techniki, które przynajmniej podstawowym stopniu powinna opanować każda osoba. Każdemu z nas, może przydarzyć się sytuacja, w której to właśnie my będziemy potrzebowali udzielenia takiej pomocy.

W ramach funkcjonującego w Szkole Policji „Koła ratownictwa” słuchacze uczestniczyli w akcji „World restart a hart day”. Ideą tych działań było propagowanie prawidłowego zachowania w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Policjanci zaprezentowali metody prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej w różnych aspektach działań ratowniczych.

Po zakończonej akcji ekipa Telewizji Kablowej „Kanał 6” zrealizowała film przedstawiający właściwe zachowanie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Film pokazuje również jak ważne jest szybkie wdrożenie ogniw tak zwanego „łańcucha przeżycia”. Film ten polecamy nie tylko policjantom, ale wszystkim osobom. Każdy z nas bowiem może znaleźć się w sytuacji, która wymagać będzie szybkiego i efektywnego udzielenia pierwszej pomocy.

(3.1.2014)