Płynie policyjna krew

image Za nami już kilka zorganizowanych oddań krwi słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. W tym tygodniu, już we wtorek, planujemy kolejne działania, które koordynuje Klub Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku.

Nasza akcja jest tym cenniejsza, że wśród osób oddających krew, wiele robi to po raz pierwszy w życiu. Widać to było szczególnie w ubiegłym tygodniu, gdy niektórzy słuchacze po raz pierwszy zasiadali na fotelach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Dzięki takim akcjom powiększają się również szeregi dawców, których w naszym kraju jest wciąż za mało.

W tej chwili zebraliśmy już 22.5 litra krwi od 50 osób. Łącznie chcemy zebrać do końca tego roku 700 litrów.

(19.1.2015)