Ostatni dzwonek i podziękowania dla policjanta

image Wzruszenie rodziców i dzieci towarzyszyło zakończeniu kolejnej edycji programu „Sport moją tarczą”. Młodzież Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Słupsku, kończąca dziś rok szkolny otrzymała wraz ze świadectwami prezenty przygotowane przez policjantów.

W słupskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym już trzeci rok realizowany był autorski program „Sport moja tarczą”. Zajęcia prowadzone przez wykładowcę Szkoły Policji w Słupsku asp. Jakuba Sawickiego odbywały się od września do czerwca w obiektach sportowych należących zarówno do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (sala lekcyjna i sala sportowa) jak i do Szkoły Policji (sala sportowa, mata do sportów walki, obiekty symulacyjne).

image Dzięki tym działaniom, oprócz wymiernej pracy wychowawczo-dydaktycznej, niejako przy okazji kształtowany jest pozytywny wizerunek policjanta, który najpierw pomaga, dopiero dalszej kolejności egzekwuje prawo.
Dotychczasowe zmiany w codziennym życiu młodych ludzi i ich zachowaniu, jakie zauważają ludzie przebywający z nimi, świadczą o sukcesie programu, a także o tym, że kolejny rok z rzędu przynosi on pozytywne rezultaty. Efektem wysiłku policyjnych nauczycieli są uśmiechnięte twarze dzieci i ich radość.
Udział w programie biorą uczniowie dwóch klas podstawówki i dwóch klas gimnazjalnych.

W trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom, piłkę i słodycze. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice nie kryli wzruszenia. Rodzice podkreślali też bardzo pozytywny wpływ programu na ich pociechy. Na zakończenie uroczystości młodzież wręczyła swojemu policyjnemu nauczycielowi kwiaty i własnoręcznie wykonane podziękowania.

(26.6.2015)