Turniej Klas Policyjnych w tym roku w kwietniu

imagePod koniec kwietnia reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z klasami o profilu policyjnym rywalizować będa w drugiej edycji „Turnieju Klas Policyjnych”. W rywalizacji ubiegłorocznej udział wzięły reprezentacje szkół z Białego Boru, Malborka i Słupska.

„Turniej klas policyjnych” to impreza organizowana w słupskiej Szkole Policji. Rywalizacja uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, z którymi Szkoła Policji w Słupsku podpisała umowę o współpracy, odbywa się w zakresie znajomości problematyki policyjnej, a także wiedzy i umiejętności, niezbędnych do należytego przygotowania uczniów do testów policyjnych.

Tegoroczna edycja odbędzie się, w czwartek, 25 kwietnia. Informacje dotyczące przygotowań do imprezy zamieszczać będziemy w zakładce Turnieju Klas Policyjnych.

W turnieju uczestniczą uczniowie ze szkół, w których funkcjonują klasy policyjne, systematycznie odwiedzające słupską Szkołę Policji. Każda placówka wystawia jedną, czteroosobową reprezentację. W trakcie rywalizacji rozgrywane są następujące konkurencje: teoretyczny sprawdzian wiedzy, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, test umiejętności strzeleckich i test sprawności fizycznej . Test strzelecki odbywa się na strzelnicy pneumatycznej a test sprawności fizycznej - na torze przeszkód, tym samym, na którym ćwiczą kandydaci ubiegający się o przyjęcie do Policji.

(18.2.2013)