Zawsze biegiem po służbie

image Kolejne sukcesy sportowe odnoszą policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy po zakończonej służbie znajdują czas na intensywne podnoszenie swojej sprawności fizycznej. Niektórzy z nich zdobywają też prestiżowe nagrody w trakcie zawodów.

Jedną z najbardziej aktywnych sportowych grup są policyjni biegacze, którzy już niejednokrotnie reprezentowali z sukcesami słupską Szkołę Policji. W ostatnim czasie w największej liczbie imprez biegowych startuje Paweł Piotraschke, który na co dzień pełni służbę jako dowódca kompanii w ramach Wydziału Organizacji i Dowodzenia. Podczas minionego weekendu, w Korzybiu podczas Biegu im. Elżbiety Garduły Paweł Piortaschke zdobył 4. miejsce. Na dystansie 10,5 kilometra osiągnął czas 34 minut i 53 sekund.

Start w Korzybiu był jedynie sprawdzianem formy przed startem Pawła w gdańskim „Maratonie Solidarności”, a następnie główną tegoroczną imprezą - Mistrzostwami Europy Policji w Maratonie, które rozegrane zostaną w austriackim Grazu.

(16.7.2014)