Kolejni absolwenci Szkoły Policji w Słupsku

image Dzisiaj kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło w 88 słuchaczy. Świeżo upieczeni absolwenci podczas egzaminu końcowego uzyskali średnią ocen 4,69.

Policjanci rozpoczęli szkolenie w ramach kursu zawodowego podstawowego w połowie lutego bieżącego roku. Zgrupowani byli w kompanii I. Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. Na zakończenie szkolenia policjanci zdawali egzamin końcowy. Test wiedzy składający się z 80 pytań zaliczyła cała grupa przystępująca do egzaminu, osiągając ogólną średnią 4,69. Słuchacze uzyskali łącznie 63 oceny bardzo dobre, 23 dobre i 2 poprawne.

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, które odbyło się w szkolnej auli, Zastępca Komendanta Szkoły insp. Witold Stanisław Majchrowicz pogratulował słuchaczom dobrych wyników końcowych i podkreślił jednocześnie, że każda służba będzie dla nich teraz swoistym egzaminem. Zastępca Komendanta wspomniał również o ankietach, w których słuchacze oceniali pobyt w słupskiej Szkole Policji.

Uroczystość zakończenia szkolenia podstawowego zgromadziła rodziny i bliskich znajomych słuchaczy, którzy obserwowali przebieg całego wydarzenia na galerii auli zarezerwowanej dla publiczności.

Po oficjalnej części uroczystości, ku zaskoczeniu wszystkich zebranych gości i funkcjonariuszy, doszło do niespodziewanego wydarzenia. Kończący szkolenie słuchacz, po uzyskaniu zgody Zastępcy Komendanta na zabranie głosu, zaprosił przed audytorium swoją dziewczynę, która przybyła na uroczystość, i poprosił ją o rękę.

Potem były kwiaty i gratulacje dla młodych policjantów, którzy z dumą prezentowali otrzymane świadectwa. Przed nimi jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 39 służb w ciągu 49 dni.

(23.08.2013)