Policjanci ze Słupska na ulicach Trójmiasta

image Na ulicach Trójmiasta rozpoczęły się dzisiaj praktyki zawodowe słuchaczy słupskiej Szkoły Policji. W trójmiejskich jednostkach arkana policyjnej służby poznawać będzie łącznie ponad 100 młodych policjantów. Swoje pierwsze, prawie samodzielne służby, słuchacze odbywają na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Służby pełnione są w Gdańsku, na terenie Śródmieścia oraz Przymorza. Natomiast w Gdyni słuchaczy spotkać można między innymi w Chyloni, Redłowie, Karwinach i Śródmieściu. Policjanci ze Słupska - którzy w marcu zakończą szkolenie zawodowe podstawowe - realizują zadania w patrolach pieszych pod nadzorem doświadczonych policjantów z jednostek terenowych.

Jak pokazują dotychczasowe praktyki, młodzi policjanci z zaangażowaniem przyswajają sobie nowe umiejętności podejmując po raz pierwszy interwencje. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć na terenie Szkoły są teraz wykorzystywane praktycznie w warunkach rzeczywistych realiów służby i kontaktów z mieszkańcami. Służby na terenie Trójmiasta dają okazję do uczestnictwa w bardzo szerokim wachlarzu interwencji.

Praktyki mają także wymierny charakter prewencyjny. Dzięki możliwości wystawianiu większej liczby patroli do służby maleje ilość odnotowywanych drobnych zdarzeń, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców. Na ulicach Trójmiasta słuchacze słupskiej Szkoły Policji odbywać będą praktyki przez trzy tygodnie.

(13.1.2014)