Policyjni licealiści z Białego Boru

image Już kolejny raz w murach Szkoły Policji gościliśmy uczniów z klas o profilu policyjnym białoborskiej szkoły. Na podstawie porozumienia zawartego między Komendantem Szkoły Policji w Słupsku i Dyrektorem Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze do naszej placówki przyjechali uczniowie klas policyjnych wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego.

Przez trzy dni młodzi ludzie uczestniczyli w zajęciach na terenie Szkoły Policji. Program obejmował typowo policyjne zagadnienia: stosowanie środków przymusu bezpośredniego, daktyloskopia czy postępowanie mandatowe. Młodzi ludzie uczestniczyli też, w charakterze pozorantów, w symulacji interwencji policyjnej, a także sprawdzali swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

imageUczęszczanie do klasy o profilu policyjnym nie daje młodym ludziom żadnych ulg przy ubieganiu się o przyjęcie do służby w Policji. Dzięki policyjnemu profilowi uczniowie mogą jednak zapoznać się z codzienną służbą policjantów a także uczestniczyć w wybranych zajęciach dydaktycznych, w których uczestniczą słuchacze kursu podstawowego.
Profil policyjny pozwala także na odpowiednie zrozumienie takich słów jak: odpowiedzialność, patriotyzm i poszanowanie prawa. Młodzież ma także okazję zobaczyć z bliska, na czym polega służba policjanta społeczeństwu. Takie obserwacje pozwolą w przyszłości na odpowiedzenie sobie samemu na pytanie: „Czy chcę służyć w Policji?”.
Co ciekawe, w białoborskim Zespole Szkół profil policyjny wybierają częściej dziewczęta, panowie decydują się z reguły na profil wojskowy, choć w przypadku wszystkich klas nie jest to regułą.

(7.11.2012)