Słuchacze trafili do Izby Dziecka

image W ramach Koła Prewencji i Ruchu Drogowego odbyły się kolejne praktyczne zajęcia, które mają na celu wzbogacanie procesu dydaktycznego przebywających w Szkole słuchaczy. Tym razem młodzi policjanci udali się do Policyjnej Izby Dziecka Komendy Miejskiej Policji.

W trakcie wizyty słuchacze zostali zapoznani całą procedurą dotyczącą przyjęcia nieletniego do Izby, sporządzenia odpowiedniej dokumentacji oraz sprawowania nad nim nadzoru. Przedstawiono również procedurę zwalniania go oraz transportowania do placówek resocjalizacyjno-wychowawczych. Słuchacze dowiedzieli się między innymi na co powinni najbardziej zwracać uwagę przy kontaktach z nieletnim, jakie sytuacje sprawiają największe problemy oraz jaką dokumentację mają sporządzić wykonując swoje obowiązki.

Kierownik Izby kom. Marek Kunkel zwrócił uwagę, iż w ostatnim czasie przepisy dotyczące Policyjnych Izb Dziecka zmieniły się i nadal mają ewaluować, dlatego ważne jest, aby na bieżąco śledzić zmiany w przepisach, gdyż rzutuje to na efektywności wykonywania przez policjantów zadań służbowych. Duża ilość pytań ze strony słuchaczy świadczyła o ich zainteresowaniu tą problematyką. Ważne jest także to, iż młodzi policjanci oprócz zajęć teoretycznych w Szkole mogą podczas szkolenia łączyć teorię z praktyką.

(26.6.2013)