Kolejne filmy z ceremoniału policyjnego

imageZespół ekspertów do spraw ceremoniału policyjnego przebywa z kilkudniową wizytą w Słupsku. Na terenie Szkoły Policji przygotowywane są między innymi materiały szkoleniowe dotyczące umundurowania służbowego i musztry policyjnej.

W trakcie pobytu w Słupsku nakręconych będzie szereg krótkich filmów szkoleniowych ukazujących różne aspekty związane z ceremoniałem policyjnym. Realizowane projekty dotyczą ślubowania policjantów i policyjnej asysty honorowej.
Udział w nagraniach biorą policjanci z Kompanii Reprezentacyjnej Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, natomiast realizacją filmową zajmują się wykładowcy i pracownicy słupskiej Szkoły Policji. Materiały realizowane są na głównym placu apelowym oraz w salach Klubu Słuchacza (ślubowanie policjantów).

Przygotowane w Słupsku materiały zostaną wykorzystane podczas szkoleń w jednostkach terenowych Policji. Filmy dostępne będą zarówno w formie elektronicznej na stronach internetowych, jak i w formie nagrania na płycie DVD.
Filmy są uzupełnieniem publikacji „Ceremoniał policyjny”, „Regulamin musztry w Policji” oraz „Ceremoniał policyjny w praktyce”. Z ramienia Komendy Głównej całością prac na planie filmowym kieruje pani Katarzyna Krakowiak z Wydziału Prezydialnego Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Realizacją techniczną nagrań zajmują się Sebastian Czarniak i Andrzej Dziąbkowski ze Szkoły Policji w Słupsku.
Filmy mają być dostępne przed tegorocznym Świętem Policji.

(8.5.2013)