Instruktorzy nowych TASER`ów

imageDodatkowe uprawnienia instruktorskie zdobyli podczas specjalistycznych zajęć w słupskiej Szkole Policji zdobyli wykładowcy naszej placówki oraz Szkoły Policji w Katowicach. Szkolenie poświęcone było zapoznaniu i praktycznemu wykorzystaniu nowego modelu paralizatora elektrycznego Taser.

W trakcie dwudniowych zajęć policyjni wykładowcy mieli możliwość praktycznego sprawdzenia działania nowego paralizatora elektrycznego Taser oznaczonego symbolem X-2. Jest to kolejna odmiana urządzenia, wykorzystywanego już przez polskich policjantów. Zasadnicza różnica w porównaniu z dotychczas wykorzystywanym modelem X-26 polega na możliwości jednoczesnego załadowania dwóch kartridży z elektrodami, które mogą być wyrzucone kierunku obezwładnianej osoby jeden po drugim.

W trakcie zajęć przedstawiciele dystrybutora sprzętu zapoznali policyjnych wykładowców z budową i działaniem nowego typu paralizatora. Druga część szkolenia poświęcona była natomiast praktycznemu użyciu Tasera X-2. W obiektach symulacyjnych Szkoły wykładowcy przeprowadzili szereg ćwiczeń, które pozwoliły im na zapoznanie się z urządzeniami, a także przećwiczenie wielu wariantów taktycznego wykorzystania Tasera X-2.
Całość zajęć zakończona została egzaminem, który da wykładowcom uprawnienia instruktorskie zakresie szkolenia policjantów-użytkowników paralizatora. Świadectwa potwierdzające zdobyte kwalifikacje zostaną wystawione przez producenta sprzętu firmę Taser International Inc. ze Stanów Zjednoczonych.

W tej chwili polscy policjanci, którzy będą użytkownikami paralizatorów elektrycznych, szkoleni są tylko w dwóch Szkołach Policji, w Katowicach i w Słupsku.

(6.2.2013)