IV. Międzynarodowe mistrzostwa strzeleckie

image Policjanci z Polski i z zagranicy wezmą udział w IV. edycji Międzynarodowych Mistrzostw Jednostek Szkoleniowych Policji w Strzelaniu. Swój udział w zawodach zapowiedzieli, oprócz Polaków, między innymi policjanci niemieccy z Wyższej Zawodowej Szkoły Policji landu Brandenburgia w Oranienburgu pod Berlinem.

Zawody rozegrane zostaną w sobotę, 16 listopada na strzelnicach Szkoły Policji w Słupsku, która posiada jedne z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Uczestnicy startować będą w dwóch konkurencjach: strzelanie sytuacyjne i strzelanie statyczne. Cel zawodów to między innymi doskonalenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń w zakresie sportu policyjnego oraz integracja środowiska strzeleckiego.

W pierwszej konkurencji "Strzelanie statyczne" każdy z zawodników będzie musiał w określonym czasie oddać serię strzałów, przerywanych wymianą magazynka. Strzelanie odbywać się będzie w postawie stojącej, a tarcza umieszczona będzie w odległości 25 metrów.
Druga konkurencja to "Strzelanie sytuacyjne". Strzelający oddaje 6 strzałów do tarczy odjeżdżającej. Następnie wymienia magazynek. Zwolnienie zamka po wymianie magazynka jest sygnałem do rozpoczęcia przemieszczania się na kolejne stanowisko strzeleckie - 10m. Strzelający oddaje 6 strzałów do tarczy przesuwnej. Poniżej prezentujemy również regulamin zawodów.

Regulamin IV. Mistrzostw (plik PDF)

W ubiegłym roku podczas III. edycji Mistrzostw zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej, triumfowali reprezentanci Szkoły Policji w Katowicach,

Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Logo Fundacji