Patrole słuchaczy na ulicach Koszalina

Już ponad miesiąc słuchacze Szkoły Policji w Słupsku pełnią w ramach praktyk służby na ulicach pomorskich miast. Młodych adeptów policyjnego rzemiosła spotkać można między innymi na ulicach Koszalina i Sianowa.

imageimageimage

Słuchacze pełnią służbę w patrolach pieszych i zmotoryzowanych. Dowódcą każdego patrolu jest policjant z danej jednostki terenowej, któremu towarzyszą dwaj słuchacze. Dzięki takiej formie praktyk każda z komend może wystawić do służby więcej patroli, które są obecne na ulicach miast. Koszalińscy policjanci, którzy opiekują się słuchaczami, angażują ich również do wielu akcji prewencyjnych, prowadzonych w kompleksach ogrodów działkowych, czy w blokowiskach stanowiących „sypialnię” Koszalina. Część młodych policjantów pełni również służbę na ulicach pobliskiego Sianowa.

Praktyki słuchaczy kursu podstawowego odbywają się pod koniec szkolenia, gdy policjanci dysponują już odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. W czasie pierwszych służb, opiekunowie praktyk, a także policjanci z jednostek terenowych, mogą w praktyce sprawdzić poziom wyszkolenia słuchaczy. Jest to także doskonała okazja do przekazania wielu praktycznych wskazówek związanych z pełnieniem służby. W trakcie każdej odprawy słuchacze otrzymują informacje o specyfice terenu, w którym będą pełnić służbę, a także o zagrożeniach, jakie występują tam najczęściej.
Patrole słuchaczy nie ograniczają się jedynie do koszalińskich ulic. Wahadłowe patrole można spotkać także w pociągach, którymi policjanci dojeżdżają do miejsc swoich praktyk.

(20.4.2012)