SUMO - mistrzostwa słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku

Ogłuszający doping, a także wielkie emocje kibiców towarzyszyły kolejnej, IV edycji Mistrzostw Szkoły Policji w Słupsku w Sumo. Do walki o miano najlepszego stanęło 31 zawodników. Pojedynki rozgrywano systemem pucharowym. Ozdobą mistrzostw była walka pań. Specjalną oprawę miały też walki finałowe.

Mistrzostwa w sumo to jedna z cyklicznych imprez organizowanych dla słuchaczy. Tradycyjnie już o przygotowanie i oprawę imprezy postarali się wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych. Mistrzostwom towarzyszyła odpowiednia scenografia. Zawodnicy, przedstawiani przez spikera, wychodzili po specjalnym wybiegu. Na wiszącym ekranie prezentowana była za pomocą rzutnika aktualna sytuacja po każdym pojedynku. Klimat walki tworzyła także specjalna lampa zawieszona nad tatami, w świetle której odbywały się walki.
Organizatorzy postarali się również o odpowiednią oprawę walk finałowych. Pretendentów to tytułu mistrzowskiego wprowadzały asystentki, a sami zawodnicy zdecydowali się na dodatkowe przebranie.

Aby zdobyć punkt zawodnicy mieli trzy możliwości: wypchnąć rywala poza pole walki; spowodować, aby przeciwnik dotknął maty inną częścią ciała niż stopami lub oderwać rywala od maty i wyjść z nim poza pole walki. W fazie eliminacyjnej wygrywał zawodnik, który jako pierwszy uzyskał dwa punkty.

Końcowe wyniki Mistrzostw

1 miejsce    Adam "Mucha" Muszyński    Kompania IX
               2 miejsce    Marcin "Skony" Skoneczny    Kompania VII
               3 miejsce    Przemysław "Cygan" Marat    Kompania I
               4 miejsce    Paweł "Panda" Miścior    Kompania VI

Zwycięzca tegorocznych Mistrzostw Sumo post. Adam Muszyński, w chwilach wolnych od nauki i służby trenuje w klubie Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego „Serpentes”, jest także posiadaczem niebieskiego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Jego trenerm jest podkom. Damian Bartnicki, brązowy pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Dyplomy i puchary wręczył zwycięzcom zastępca Komendanta Szkoły insp. Witold St. Majchrowicz w towarzystwie, dwukrotnej olimpijki podinsp. Bogusławy Olechnowicz i prezesa Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego Zenona Bartosia. SPTS wparł organizację tegorocznej edycji Mistrzostw.

Cała impreza została przygotowana przez wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku: podkom. Damiana Bartnickiego; podkom. Tomasza Lewandowskiego i podkom. Jacka Monczaka.

(13.12.2012)