Bez uprzedzeń

imageProgram "Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami" dotyczący problematyki dyskryminacji realizowany będzie w Szkole Policji. Dzięki staraniom pełnomocnika Komendanta Szkoły do spraw Ochrony Praw Człowieka fundacja „Autonomia”, która przygotowała projekt, wyraziła zgodna jego realizację wśród młodych policjantów.

Słuchacze słupskiej Szkoły Policji będą mogli wziąć udział programie w ramach zajęć fakultatywnych, realizowanych w godzinach popołudniowych. Jak informują organizatorzy wśród głównych celów programu jest między innymi upowszechnienie wiedzy na temat uprzedzeń i dyskryminacji ze względu na płeć, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, wiek, sprawność oraz uwrażliwienie na przejawy dyskryminacji i wzmocnienie postawy obywatelskiej i odwagi cywilnej w występowaniu przeciwko aktom dyskryminacji i przemocy.

W Szkole Policji projekt ten realizować będzie kom. Ewa Pietruczuk - pełnomocnik Komendanta Szkoły do Spraw Praw Człowieka. Zajęcia nie mają ściśle wyznaczonego terminu - rozpoczną się, gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych. W przypadku większego zainteresowania przewidziana jest realizacja kilku edycji.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce Prawa Człowieka.

(2.1.2011)