Wykładowca na emeryturze

imageWykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji podinsp. Krzysztof Ślusarz po kilkudziesięciu latach kończy swoją przygodę z mundurem. Na zakończenie służby nasz Kolega spotkał się dziś w Sali Historii i Tradycji Szkoły z Komendantem i kadrą kierowniczą. Oficjalne przejście na emeryturę odbyło się 15 kwietnia, czyli dokładnie po 32 latach.

Podinsp. Krzysztof Ślusarz służbę w resorcie rozpoczął 15 kwietnia 1981 roku w Szczecinie. 1 lutego 1983 roku podjął służbę w Wydziale Ruchu Drogowego KWMO w Szczecinie - Grupa Ruchu Drogowego Świnoujście. Ze Świnoujściem pozostał związany do końca sierpnia 2006 roku, pełniąc w tym czasie służbę zarówno na stanowiskach wykonawczych, jak i kierowniczych w pionie prewencji i w pionie dochodzeniowo-śledczym.
Podinsp. Krzysztof Ślusarz od 1 listopada 1993 roku do 31 stycznia 2000 roku pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Warszowie, a po jego likwidacji - do lipca 2002 roku - funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Służbę w Szkole Policji w Słupsku rozpoczął 1 września 2006 roku na stanowisku wykładowcy Zakładu Ogólnozawodowego. Doświadczenie zawodowe podinsp. Krzysztofa Ślusarza, wiedza i kwalifikacje zawodowe, a także wysokie umiejętności interpersonalne, przekładały się na wysoki poziom realizowanych przez niego zajęć dydaktycznych. Jest on autorem publikacji z zakresu ruchu drogowego, w tym m.in. drukowanego w Przeglądzie Prewencyjnym artykułu „Zapnij pasy, żyj i daj żyć innym”.
Wielokrotnie włączał się w działania na rzecz społeczności lokalnej prowadząc spotkania i szkolenia dla dzieci i młodzieży oraz przedstawicieli różnych środowisk zawodowych, między innymi dla funkcjonariuszy grupy interwencyjnej Urzędu Celnego w Słupsku.

Prywatnie interesuje się między innymi sportem, od wielu lat związany jest z Miejskim Klubem Sportowym „Flota” w Świnoujściu, gdzie pełni funkcję kierownika ds. bezpieczeństwa. Z tego też tytułu w styczniu tego roku uczestniczył w Sejmie w obradach Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, podczas których dokonano analizy i podsumowania stanu bezpieczeństwa na stadionach po zakończeniu jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Na emeryturę nasz Kolega przechodzi z ponad 35-letnią wysługą emerytalną, z czego 32 lata stanowi służba w Policji. W toku służby był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez przełożonych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 lipca 2010 roku odznaczony został Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.
W podziękowaniu za długoletnią, nienaganną służbę, prezentowaną postawę zawodową i wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Komendant Szkoły wyróżnił podinsp. Krzysztofa Ślusarza nagrodą rzeczową.

(22.4.2013)