Polsko-niemiecka sportowa współpraca

image W imprezach sportowych organizowanych na terenie Polski i Niemiec startują wspólnie policjanci z Wyższej Zawodowej Szkoły Policji w Oranienburgu koło Berlina i Szkoły Policji w Słupsku. W minionym tygodniu rozegrano dwie takie imprezy, we Frankfurcie nad Odrą i w Jarosławcu.

Policjanci ze Szkół Policji w Oranienburgu i Słupsku wystartowali wspólnie podczas XXV edycji, rozgrywanego w Jarosławcu "Biegu po plaży". W tym roku gorąca aura nie pomagała zawodnikom. Trasa jarosławieckiego biegu liczyła 15 kilometrów. Podczas zawodów biegacze musieli zmierzyć się z dodatkową przeszkodą, wyjątkowo miękkim piaskiem, który zdecydowanie utrudniał bieg. Biegacze mieli do pokonania aż 7 kilometrów brzegiem morza, a następnie czekał ich morderczy podbieg na szczyt klifu. Zawody stały na wysokim poziomie za sprawą biegaczy z Kenii i Ukrainy.
Sportowa współpraca między szkołami nie ogranicza się jedynie do biegu w Jarosławcu. Reprezentanci słupskiej Szkoły Policji startują, z dużymi sukcesami, w jesiennym biegu przełajowym organizowanym w Oranienburgu.

Klasyfikacja i wyniki policjantów ze szkół w Oranienburgu i Słupsku:

14. miejsce     Thomas Roper     0:58' 19''
    88. miejsce     Tomasz Matusiak     1:08' 24''
  142. miejsce     Stefan Grose     1:11' 52''
  173. miejsce     Cathleen Meier     1:13' 30''
  174. miejsce     Diane Hartmann     1:13' 44''
  463. miejsce     Piotr Salamonik     1:27' 48''
  486. miejsce     Jens Kilat     1:28' 47''
  561. miejsce     Artur Czura     1:33' 14''
  583. miejsce     Daniel Staroń     1:34' 25''

image Sukcesem zakończył się udział reprezentacji słupskiej Szkoły Policji w zawodach strzeleckich Policji landu Brandenburgia. Nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużyn zagranicznych zdobywając złote medale.

Najlepszym strzelcem w polskiej reprezentacji okazał się podkom. Sylwester Siembrzuch. W klasyfikacji drużynowej przedstawiciele Szkoły Policji w Słupsku zdobyli złoty medal. Zaproszenie polskiej reprezentacji nie miało wyłącznie charakteru kurtuazyjnego. Policjanci ze słupskiej Szkoły Policji oraz policjanci Landu Brandenburgia od kilku lat uczestniczą w tego rodzaju imprezach organizowanych zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Szkołę Policji w Słupsku reprezentowali: mł.insp. Zbigniew Zubel; podinsp. Przemysław Rybicki; podinsp. Piotr Salamonik; podkom. Sylwester Siembrzuch oraz asp. Tomasz Matusiak.
Dekoracji polskich policjantów dokonał Manfred Kurzer - mistrz olimpijski z Aten (2004) w strzelaniu do ruchomej tarczy. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że polscy policjanci nie strzelali ze swojej służbowej broni.

Zawody zorganizowały wspólnie: Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą oraz Prezydium Policji w Berlinie. Udział w imprezie wzięli reprezentanci wszystkich jednostek Policji landowej Brandenburgii. Zawody strzeleckie organizowane są corocznie, a udział w nich biorą także niemieckie policjantki. Jest to także swoista forma sprawdzianu i doskonalenia zawodowego w zakresie posługiwania się bronią palną.
Strzeleckie zmagania odbywały się we Frankfurcie nad Odrą, w Olimpijskim Centrum Szkolenia Strzeleckiego, wykorzystywanym również do szkolenia strzeleckiego policjantów landu Brandenburgia. Obiekty odpowiadają wszystkim oczekiwaniom w zakresie bezpieczeństwa oraz ekologii.

(6.7.2015)