O Prawach Człowieka w bibliotece

image Kolejne pozycje książkowe poświęcone szeroko rozumianym Prawom Człowieka zasiliły księgozbiór biblioteki Szkoły Policji. Wydawnictwa trafiły do naszej placówki dzięki kontaktom nawiązanym z warszawskim Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej.

Kontakt ze stowarzyszeniem nawiązała pod koniec ubiegłego roku, podczas jednej z konferencji poświęconej Prawom Człowieka, nadkom. Ewa Pietruczuk - pełnomocnik Komendanta Szkoły do spraw Ochrony Praw Człowieka. Dzięki bezpośrednim kontaktom ze stołecznymi organizacjami pozarządowymi mamy dostęp do najświeższych informacji i orzecznictwa z tego zakresu.

Książki dostępne są w Bibliotece Szkoły Policji. Warto również podkreślić, że zagadnienia związane z ochroną Praw Człowieka poruszane są również podczas zajęć ze słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego, czyli policjantami, którzy dopiero rozpoczynają swoją służbę policyjnym mundurze. W tym kontekście nowo pozyskane pozycje ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej uzupełnią ofertę skierowaną do młodych policjantów. Poniżej przedstawiamy wykaz pozyskanych tytułów.

"Ubóstwo i wykluczenie społeczne w Polsce"
          "Przestrzeganie praw osób pozbawionych wolności"
          "Prawa człowieka w działania - dobre praktyki Policji"
          "Ziemia obiecana? - warunki p[racy cudzoziemców Polsce"