Nowy kierownik Sekcji Wspomagającej

imageMiły akcent miał miejsce podczas dzisiejszej odprawy kadry kierowniczej Szkoły. Nasz kolega otrzymał z rąk Komendanta Szkoły akt mianowania na Kierownika Sekcji Wspomagającej.

W trakcie cotygodniowej odprawy, która odbywa się w Klubie Słuchacza, komendant Szkoły insp. Jacek Gil wręczył kom. Ireneuszowi Charko akt mianowania na stanowisko kierownika Sekcji Wspomagającej. Od końca kwietnia tego roku nasz Kolega kierował Sekcją jako pełniący obowiązki, od dziś jest pełnoprawnym kierownikiem. Zajmujący dotychczas to stanowisko asp. Waldemar Hinc przeszedł w kwietniu na emeryturę.

Kom. Ireneusz Charko służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku i praktycznie od początku swojej kariery w mundurze związany jest ze słupską Szkołą Policji. Służbę w naszej jednostce rozpoczynał jako szef Kompanii. W kolejnych latach pracował jako referent w Wydziale Kadr, a następnie jako dyżurny Szkoły. Od grudnia 2003 roku był dowódcą Kompanii, natomiast w roku 2007 - został wykładowcą Zakładu Dowodzenia, a następnie Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego. W kwietniu tego roku Komendant Szkoły powierzył naszemu Koledze pełnienie obowiązków kierownika Sekcji zaś z dniem dzisiejszym mianował go na to stanowisko.

(1.8.2012)