Policyjna młodzież z Wojsławic

imageUczniowie klas liceum o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Wojsławicach gościli we wtorek w murach naszej Szkoły. Wizyta w Szkole Policji była częścią obozu szkoleniowo-sprawnościowego, na którym przebywa młodzież wiążąca swoją przyszłość z niebieskim mundurem.

Już w momencie pierwszej zbiórki po opuszczeniu autokaru zbudzili duże zainteresowanie wykładowców, a przede wszystkim słuchaczy, szybkim i sprawnym ustawieniem się w dwuszeregu. Okazało się ze sprawne ustawienie i przemarsz po terenie szkoły to zasługa ćwiczonej od początku nauki w liceum musztry.
Uczniowie zwiedzili Izbę Historii i Tradycji Szkoły, gdzie poznali historię nie tylko naszej placówki, ale także całej formacji policyjnej. W Izbie Historii Kryminalistyki mogli dotknąć i sprawdzić, jakich środków używano do zabezpieczania śladów na miejscach zdarzenia. Tradycyjnie już duże zainteresowanie wzbudziła cela aresztu i średniowieczna sala tortur. Chwilą odpoczynku podczas intensywnego zwiedzania była projekcja filmowa w szkolnej auli.

(6.5.2013)