Kilkuset absolwentów Szkoły Policji w Słupsku

Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi polskiej Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło w piątek 210 słuchaczy. Świeżo upieczeni absolwenci podczas egzaminu końcowego uzyskali średnią ocen 4,18.

Młodzi policjanci rozpoczęli szkolenie w ramach kursu podstawowego w połowie listopada ubiegłego roku. Zgrupowani byli w ramach Kompanii VII i Kompanii VIII. Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. Na zakończenie szkolenia, policjanci zdawali egzaminy końcowy. Test wiedzy składający się z 80 pytań zaliczyła prawie cała grupa przystępująca do egzaminu osiągając ogólną średnią 4,18. Słuchacze uzyskali łącznie 109 ocen dobrych o 70 – bardzo dobrych. Niestety, dwie osoby, które uzyskały oceny niedostetczne, zadawać będą wkrótce egzamin poprawkowy.

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, które odbyło się w szkolnej auli, komendant Szkoły insp. Jacek Gil pogratulował słuchaczom dobrych wyników końcowych i podkreślił jednocześnie, że teraz każda służba będzie teraz dla nich swoistym egzaminem. W trakcie przemówienia mowa była również o ankietach, w których słuchacze oceniali pobyt w słupskiej Szkole Policji.

Uroczystość zakończenia szkolenia podstawowego zgromadziła bliskich i rodziny słuchaczy, którzy na galerii dla publiczności obserwowali przebieg całego wydarzenia. Już po uroczystości były kwiaty i gratulacje dla młodych policjantów, którzy z dumą prezentowali otrzymane świadectwa.
Większość policjantów stawiła się już do normalnej służby. Przed nimi jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 39 służb w ciągu 49 dni.

Zdjęcia sprzed pół roku i relację z rozpoczęcia szkolenia policjantów, którzy opuścili mury naszej Szkoły można przeczytać po kliknięciu na ten link.

(20.5.2013)