Mistrzostwa Szkoły Policji w Tenisie Stołowym

Rywalizacja sportowa, ale także możliwość spędzenia w ciekawy sposób czasu wolnego - to cel organizowanych corocznie Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym. W tegorocznej edycji wystartowało kilkudziesięciu zawodników.

W zawodach udział wzięli słuchacze i słuchaczki Szkoły. Łącznie przy zielonych stołach bój stoczyło około 64 zawodników. Ciekawostką jest fakt, że tegoroczny triumfator grał jako zawodnik III ligi tenisa stołowego w okręgu Wielkopolska-Południe. W tym roku wyjątkowo skromnie reprezentowane były panie, w zawodach wystartowały jedynie dwie słuchaczki. Konkurencje rozegrano w systemie pucharowym a ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. miejsce  post. Aleksander Maciejewski   Kompania IX
               2. miejsce  post, Mariusz Konieczny
  Kompania I
               3. miejsce  post. Dominik Śledź   Kompania I
               4. miejsce  mł.asp. Tomasz Szczęśniak   Kurs dyżurnych

imageimageimage

Triumfatorzy zawodów otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody książkowe. Na szczególne podziękowania zasłużyli nadkomkom. Krzysztof Dzikoń, podkom. Krzysztof Daszkiewicz i asp. Przemysław Kuciński z Zakładu Interwencji Policyjnych, którzy z dużym poświęceniem przygotowali i przeprowadzili całą imprezę. Do organizacji przyłączyło się także Słupskie Policyjne Towarzystwo Sportowe, którego prezes Zenon Bartoś ufundował puchar za II miejsce.
Zastępca Komendanta Szkoły insp. Witold St. Majchrowicz w przemówieniu na zakończenie mistrzostw pogratulował zwycięzcom a także wszystkim uczestnikom rozgrywek ducha walki i kondycji, o którą policjanci powinni dbać w szczególny sposób.

(5.4.2012)