Odszedł o wiele za wcześnie

image Z niedowierzaniem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nadkom. Piotra Walancika. Ten wspaniały człowiek związany był z naszą Szkołą między innymi poprzez ogromną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu dwóch edycji Mistrzostw Policji w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Piotr Walancik na co dzień pełnił służbę na stanowisku zastępcy Naczelnika Wydziału Rozwoju Zasobów Ludzkich w Gabinecie Komendanta Głównego Policji. Oprócz swojej codziennej służby poświęcił się pracom związanym z realizacją szkoleń policjantów w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Między innymi dzięki Jego zaangażowaniu zrealizowano projekt przeszkolenia ponad 4 tysięcy policjantów, którzy uzyskali certyfikaty w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Sprawy związane z ratownictwem medycznym w polskiej Policji były Mu zawsze bliskie. Jego pomoc odczuliśmy w bardzo wymierny sposób podczas realizowania przez Szkołę Policji w Słupsku Mistrzostw Policji w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Piotr doradzał nam i podsuwał wiele cennych rozwiązań, szczególnie podczas tegorocznych mistrzostw, które odbywały się w Słupsku i w Gdańsku. Jeszcze w ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy z Nim na temat kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Miał jeszcze wiele planów i marzeń. Między innymi dzięki niemu wielu przeszkolonych policjantów skutecznie uratowało życie innym ludziom. Niestety, w odpowiednim momencie, takiego ratownika zabrakło obok Piotra…

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

(7.10.2014)