"Policjanci" - numer specjalny, także o Słupsku

imageHistoria i tradycja Szkoły Policji w Słupsku znalazła się w jednym z artykułów opublikowanych w specjalnym numerze „Policyjnego Magazynu Historycznego”. Wydawnictwo zawiera zbiór wygłoszonych i opublikowanych referatów w ramach międzynarodowego sympozjum „Muzealnictwo, archiwistyka, kolekcjonerstwo i wystawiennictwo policyjne”.

Liczący ponad 260 stron numer specjalny, jest unikalnym kompendium wiedzy na temat wielu prób podejmowanych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, których celem było ukazanie bieżącej działalności formacji policyjnej i zachowanie świadectw funkcjonowania formacji dla przyszłych pokoleń.
Wiele spośród artykułów opisuje nieznane szerszemu gronu czytelników miejsca, w których dokumentowana jest policyjna historia; są to między innymi Izby Tradycji które funkcjonują przy wielu jednostkach organizacyjnych Policji różnego szczebla.

Wśród miejsc związanych z historią wymienione są między innymi Szkoły Policji, w tym Szkoła Policji w Słupsku, o której pisze w swoim artykule insp. Jacek Gil. Oprócz informacji o miejscach, w których w szczególny sposób kultywuje się policyjną historię, czytelnicy znajdą tam również informację o policyjnych muzeach w innych krajach Europy.

(7.10.2013)