Nowe książki na półkach eBiblioteki

image Systematycznie powiększamy księgozbiór naszej e-Biblioteki. Tym razem na wirtualnej półce umieściliśmy trzy książki poświęcone zagadnieniem związanym z musztrą, ceremoniałem policyjnym ruchem drogowym i kontaktom z mediami.

W eBibliotece zamieściliśmy dziś pozycję pod tytułem „Przekaz medialny”. Autorki omawiają charakter przekazu medialnego we współczesnym świecie, dotykając tak ważnych zagadnień, jak autoprezentacja, stres i wypalenie zawodowe. W zakresie sposobu udzielania informacji skupiają się na dwóch najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych gatunkach - wywiadzie i komunikacie prasowym.
Publikacja jest swoistym spektrum doświadczeń wynikających z prowadzenia szkoleń specjalistycznych, na których omawiane są między innymi zagadnienia współpracy z przedstawicielami środków masowego przekazu, stanowi poradnik dla osób pełniących funkcję rzecznika/oficera prasowego od niedawna, jak również dla tych, którzy stale doskonalą swój warsztat.

Kolejną zamieszczoną dziś książką jest wydawnictwo pod tytułem „Wykonywanie podstawowych czynności na miejscu kolizji drogowej”. Kolizja jest zdarzeniem drogowym często mylonym przez zwykłych obywateli z wypadkiem drogowym. Aby odróżnić te dwa pojęcia, na początku opracowania autorka podaje ich aktualne definicje, wyraźnie zaznaczając rozbieżności między nimi.
Dalszą część pracy wypełniają takie zagadnienia, jak obowiązki uczestnika kolizji drogowej, organizacja ruchu drogowego na miejscu kolizji drogowej, postępowanie policjanta na miejscu kolizji drogowej oraz dokumentowanie czynności na miejscu kolizji drogowej.

Ostatnią z opublikowanych dziś pozycji są wybrane akty normatywne z zakresu regulaminu musztry i ceremoniału policyjnego. Ze względu na istnienie wielu specyficznych regulacji stosowanych przy wykorzystywaniu postanowień ceremoniału policyjnego i regulaminu musztry w Policji autorzy wyodrębnili spośród wielu przepisów funkcjonujących w Policji zapisy, które ułatwią proces wdrażania i stosowania aktów: Zarządzenia nr 7 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 marca 2013 roku w sprawie regulaminu musztry w Policji oraz Zarządzenia nr 122 Komendanta Głównego Policji z dnia 25 maja 2012 roku w sprawie ceremoniału policyjnego. Publikacja skupia 13 aktów prawnych.

eBiblioteka Szkoły Policji w Słupsku (wejście)

Biblioteka Policjanta Prewencji dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz będzie mógł indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową. Zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się praca policjantów, w tym między innymi dziennikarzy.

(23.12.2014)