"700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły Policji w Słupsku"

image W tym roku Szkoła Policji w Słupsku obchodzi jubileusz 70-lecia swojej działalności. Z tej okazji Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku wyszedł z inicjatywą zorganizowania akcji honorowego oddawania krwi na 70-tą rocznicę Szkoły Policji w Słupsku.

Na początku krwiodawcy przedstawili projekt zbiórki 70 litrów na 70-lecie, jednak ostatecznie przyjęto wersję zaproponowaną przez Komendanta Szkoły insp. Jacka Gila, który sam będąc krwiodawcą, "podbił" stawkę dziesięciokrotnie - w ten sposób zbieramy 700 litrów honorowo oddanej krwi na jubileusz 70-lecia najstarszej policyjnej szkoły w Polsce.

Akcja prowadzona będzie do końca tego roku. W ramach podejmowanych działań członkowie Klubu HDK będą przeprowadzać pogadanki promujące honorowe krwiodawstwo oraz koordynować akcje zbiorowego oddawania krwi przez kadrę i słuchaczy Szkoły Policji. Do udziału w naszych działaniach zapraszamy również młodzież z klas policyjnych, z którymi współpracujemy już od kilku lat. Zorganizujemy również akcję dla osób odwiedzających naszą szkołę w ramach dni otwartej Szkoły.

Członkowie policyjnego klubu krwiodawców posiadają już doświadczenie w organizowaniu tak dużej akcji honorowego oddawania krwi. W 2008 roku przeprowadzono akcję „Twoja krew uratowała życie… ”, w której wzięło udział ponad 1800 osób i zebrano ponad 750 litrów krwi, natomiast po katastrofie kolejowej w Korzybiu, niemal natychmiast policjanci pospieszyli z krwią dla ofiar zderzenia dwóch pociągów.

Obecna akcja nie jest wyłącznie nastawiona na uzyskanie założonej ilości krwi, jest też cel który będziemy chcieli osiągnąć - promowanie honorowego krwiodawstwa i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Takie zaangażowanie jest bowiem wpisane w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu. Tej właśnie służby uczymy kolejne pokolenia młodych policjantów już do 70 lat.

Na głównej stronie naszego portalu znajduje się symboliczna menzurka, która napełniać się będzie w miarę oddawanej krwi. Po kliknięciu na grafikę będzie można przejść do strony informującej na bieżąco o postępie naszych działań.

(5.1.2015)