Ratownictwo taktyczne

imageKolejne warsztaty z zakresu ratownictwa taktycznego odbyły się w słupskiej Szkole Policji. Uczestnikami zajęć byli słuchacze kursu instruktorskiego strzelań policyjnych oraz taktyki i techniki interwencji.

W ramach szkolenia przeprowadzono zajęcia z zakresu: badania rannego w środowisku niebezpiecznym; doskonalenia umiejętności strzeleckich i taktycznych w działaniach ratowniczych; zaopatrywania obrażeń ciała z użyciem staz taktycznych (C.A.T, S.O.F.- T) oraz opatrunków izraelskich; zastosowania opatrunków hemostatycznych.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat rozwiązań ratowniczych w aspekcie różnych działań policyjnych. Zajęcia przeplatane były czynnościami ratowniczymi ,,na sucho”, jak również ćwiczeniami na osi strzeleckiej z użyciem ostrej amunicji, aby urealnić działania. Na podkreślenie zasługuje fakt, że warsztaty odbyły się na prośbę uczestników kursów specjalistycznych.

Organizatorami i prowadzącymi byli wykładowcy: st. sierż. Michał Kurdziel, asp. sztab. Andrzej Kaczor (Zakład Ogólnozawodowy), kom. Roman Jagielski (Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego), podinsp. Grzegorz Przybysz, podkom. Krzysztof Zieliński (Zakład Interwencji Policyjnych).

(14.8.2012)